Wysokie zwycięstwo Chicago Fire, gol Nikolica

lev radin/Shutterstock
Chicago Fire pokonało przed własną publicznością DC United 3:0 w niedzielnym meczu 29. kolejki amerykańskiej ligi MLS.
Na Toyota Park pierwszy gol padł w 23. minucie. Wówczas zawodnik drużyny przyjezdnej, Ian Harkes niefortunnie wpakował futbolówkę do własnej bramki i zapisał na swoje konto trafienie samobójcze.
Po przerwie drugiego gola dla gospodarzy strzelił Brandon Vincent, który w 62. minucie wykorzystał dośrodkowanie Arturo Alvareza i pokonał golkipera rywali.
Wynik na 3:0 ustalił w 90. minucie Nemanja Nikolić, który zamienił rzut karny na gola. Dla byłego piłkarza Legii Warszawa to 17 bramka zdobyta w tym sezonie.
Chicago Fire zajmuje obecnie 3. miejsce w ligowej tabeli i ma na koncie 48 punktów. DC United plasuje się z kolei na 11. pozycji z dorobkiem 28 "oczek" na koncie.