Wysokie zwycięstwo Eibaru w Gironie

Miquel Gimenez Olive, wikicommons
Piłkarze SD Eibar pokonali na wyjeździe Gironę FC 4:1 (2:0) w pierwszym sobotnim meczu 6. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy.
Pierwszego gola na Estadio Municipal de Montilivi strzelił już w 9. minucie Garcia Kike. Hiszpan wykorzystał podanie Daniego Garcii i uderzeniem z bliskiej odległości pokonał golkipera rywali.
Jeszcze przed przerwą przyjezdni zdobyli drugą bramkę, a jej autorem był Garcia Kike. Napastnik w 38. minucie najwyżej wyskoczył do piłki zagranej z rzutu rożnego przez Cote i strzałem głową umieścił ją w siatce.
W 55. minucie gospodarze strzelili gola kontaktowego. Wówczas Borja Garcia dośrodkował futbolówkę z rzutu rożnego, dopadł do niej Aday i z łatwością trafił do bramki.
Bramkę na 3:1 zdobył w 80. minucie Joan Jorda, który dzięki podaniu Takashiego Inuiego oddał celny strzał na lewy słupek. Wynik spotkania na 4:1 dla gości ustalił w 89. minucie Takashi Inui.
Zespół prowadzony przez Pablo Machina zajmuje obecnie 9. miejsce w tabeli La Liga, natomiast podopieczni Jose Mendilibara plasują się na 10. pozycji.