Wysokie zwycięstwo Getafe z Deportivo Alaves

Heradiom, wikipedia
Getafe CF wygrał u siebie z Deportivo Alaves 4:0 w pierwszym sobotnim meczu 12. kolejki hiszpańskiej La Liga.
Gospodarze znakomicie rozpoczęli spotkanie. W szóstej minucie na prowadzenie wyprowadził ich Markel Bergara. Nie minęło 180 sekund i było już 2:0. Rzut karny na gola zamienił Jorge Molina. W drugiej połowie miejscowi dobili rywali. Dwukrotnie uczynił to napastnik Angel. Goście odpowiedzieli honorową bramką zdobytą w końcówce przez Christiana Santosa.
Podopieczni Pepe Bordalasa zajmują 10. miejsce w tabeli ze zdobytymi 16 punktami. W następnej kolejce zagrają na wyjeździe z Espanyolem Barcelona.
Natomiast zespół prowadzony przez Gianniego De Biasiego plasuje się na 18. pozycji z sześcioma „oczkami” na koncie. Jego kolejnym ligowym rywalem będzie SD Eibar.