Wysokie zwycięstwo Manchesteru City

Vlad1988 / shutterstock.com
W 11. kolejce Premier League Manchester City wygrał u siebie z Southampton FC 6:1. Dla "The Citizens" to już dziewiąte ligowe zwycięstwo w sezonie.
Mistrzowie Anglii prowadzili od szóstej minuty po tym jak Wesley Hoedt skierował piłkę do własnej bramki. W 12. minucie Sergio Aguero trafił z kilku metrów i było już 2:0 dla gospodarzy.
Po upływie kolejnych sześciu minut piłkarze z Manchesteru cieszyli się po raz trzeci. Po zagraniu głową Leroya Sane piłka trafiła do Davida Silvy, a Hiszpan mocnym uderzeniem pokonał golkipera "Świętych".
Goście po pół godzinie odrobili jedną bramkę za sprawą Danny'ego Ingsa, który wykorzystał rzut karny. "The Citizens" odpowiedzieli jeszcze przed przerwą golem Raheema Sterlinga.
Reprezentant Anglii był skuteczny również w drugiej połowie. W 67. minucie wykończył strzałem w długi róg kolejną zespołową akcję gospodarzy.
W pierwszej minucie doliczonego czasu gry wynik spotkania na 6:1 ustalił jeszcze Leroy Sane.
"The Citizens" umocnili się na prowadzeniu w Premier League, mają na koncie 29 punktów. "Święci" są natomiast na szesnastej pozycji z dorobkiem 7 punktów.