Wysokie zwycięstwo Napoli, grali Polacy

Oleksandr Osipov/Shutterstock
Udinese Calcio uległo u siebie SSC Napoli 0:3 (0:1) w ostatnim sobotnim meczu 9. kolejki rozgrywek włoskiej Serie A.
Na Dacia Arena w podstawowym składzie gości wybiegli na murawę Piotr Zieliński oraz Arkadiusz Milik. Napastnika reprezentacji Polski szesnaście minut przed końcem zastąpił Słowak Marek Hamsik.
"Błękitni" objęli prowadzenie po niespełna kwadransie gry, kiedy to precyzyjnym uderzeniem z dystansu popisał się hiszpański pomocnik Fabian Ruiz. Osiem minut przed końcem podwyższył z rzutu karnego Belg Dries Mertens. Cztery minuty później sukces gości przypieczętował jeszcze rezerwowy Chorwat Marko Rog.
Dzięki siódmej wygranej w sezonie zespół z Kampanii umocnił się na drugim miejscu w tabeli. "Zebry" doznały natomiast czwartej porażki z rzędu i są na piętnastej lokacie w klasyfikacji.