Wysokie zwycięstwo Nice nad Olympique Lyon

Mirasol, wikipedia
OGC Nice pokonało przed własną publicznością Olympique Lyon 3:0 w meczu czternastej kolejki francuskiej Ligue 1.

Wynik na Allianz Riviera otworzył Valere Germain w 20. minucie gry. 25-letni napastnik wykorzystał podanie od Jeana Michaela Seriego i posłał piłkę ponad interweniującym Anthonym Lopesem.

Niedługo po rozpoczęciu drugiej połowy samobójcze trafienie zanotował Mapou Yanga-Mbiwa. Francuz próbował zablokować centrę Hatema Ben Arfy, jednak niefortunnie skierował futbolówkę do własnej bramki. Rezultat na 3:0 ustalił Vincent Koziello, który popisał się strzałem w samo okienko.

Podopieczni Claude Puela mają w swoim dorobku 24 punkty i znajdują się na trzecim miejscu w tabeli. Olympique zgromadził do tej pory jedno "oczko" więcej i zajmuje pozycję wicelidera.

W następnej kolejce Nice zmierzy się na wyjeździe z drużyną Toulouse FC. Z kolei zawodnicy Huberta Fourniera podejmą u siebie Montpellier HSC.