Wysokie zwycięstwo zawodników AZ Alkmaar przed własną publicznością

youtube.com
Zawodnicy AZ Alkmaar przed własną publicznością pokonali Fortunę Sittard 4:0 (0:0) na zakończenie pierwszej kolejki Eredivisie.
Wszystkie bramki w tym spotkaniu padły w drugiej połowie. W 53. minucie wynik meczu otworzył Rasmus Karjalainen, który popełnił błąd i niefortunnie wpakował futbolówkę do własnej siatki.
Dwie minuty później Oussama Idrissi wykorzystał dośrodkowanie Myrona Boadu i skutecznie trafił w prawy dolny róg. W 59. minucie zwycięstwo gospodarzy powiększył Myron Boadu, a przy jego trafieniu asystował Calvin Stengs. Rezultat starcia na 4:0 ustalił w 83. minucie Yukinari Sugawara.
W innym meczu 1. kolejki rozegranym o godzinie 16:45, ADO Den Haag przegrało u siebie z FC Utrecht 2:4 (2:2).