Występ Dawidowicza, remis VfL Bochum

MediaPictures.pl/Shutterstock
VfL Bochum zremisowało na wyjeździe z Dynamem Drezno 2:2 w sobotnim meczu 14. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi. W zespole gości wystąpił Paweł Dawidowicz.

Johannes Wurtz strzelił gola dla gości po kwadransie gry. Do przerwy prowadzili jednak gospodarze. Do remisu doprowadził Aias Aosman, a następnie bramkę zdobył Stefan Kutschke.

Dawidowicz pojawił się na murawie w 59. minucie, zmieniając Gokhan Gula. Zespół Polaka zdołał uratować punkt na pięć minut przed końcem za sprawą trafienia Peniela Mlapy.

Po tym remisie zespół z Drezna zajmuje szóste miejsce w ligowej tabeli, mając na swoim koncie 23 punkty. Natomiast ekipa z Westfalii plasuje się na 11. pozycji z 18 zdobytymi „oczkami”.

W drugim sobotnim spotkaniu 1. FC Heidenheim pokonał FC St. Pauli 2:0 po golach Marca Schnatterera. Całe spotkanie wśród rezerwowych gości spędził Waldemar Sobota.