Występy Sobiecha i Soboty, porażka St. Pauli i remis Darmstadt

Tomasz Bidermann/Shutterstock
Union Berlin pokonał FC St. Pauli 1:0, z Eintracht Brunszwik zremisował z SV Darmstadt 2:2 w meczach 13. kolejki 2. Bundesligi. W obu tych spotkaniach wystąpili Polacy.
Na Stadion An der Alten Forsterei jedynego gola na rzecz zwycięstwa Union Berlin strzelił w doliczonym czasie gry Sebastian Polter. Cały mecz w barwach ekipy FC St. Pauli rozegrał Waldemar Sobota, który zanotował 13. ligowy występ w sezonie.
W innym meczu tej serii gier Eintracht Brunszwik podzielił się punktami z SV Darmstadt. Bramki dla ekipy gospodarzy zdobyli Aytac Sulu, który zapisał na swoje konto samobójcze trafienie oraz Patrick Schonfeld. Gole dla przyjezdnych strzelali natomiast Wilson Kamavuaka, a także Marvin Mehlem.
Artur Sobiech rozpoczął to spotkanie w wyjściowej jedenastce SV Darmstadt, a plac gry opuścił w 75. minucie i został zmieniony przez Terrance Boyda. 27-letni napastnik w 57. minucie został ukarany żółtą kartką. To był jego 12. występ na zapleczu Bundesligi w trwających rozgrywkach.