Z 0:2 do 3:2! Widzew Łódź odrobił straty i pokonał rezerwy Lecha Poznań [WIDEO]

screen z TVP Sport Twitter
Widzew Łódź pokonał Lecha Poznań II 3:2 (1:2) w meczu 2. ligi. Gospodarze odrobili aż dwubramkową stratę i zdołali zgarnąć komplet punktów.
Mecz ten wywołał spore zainteresowanie wśród kibiców i ekspertów, bowiem było to starcie lidera rozgrywek z rezerwami występującego w Ekstraklasie Lecha Poznań. Ekipa gości to zespół ze strefy spadkowej 2. ligi.
Początek spotkania nie potwierdził jednak różnicy w poziomie gry obu drużyn. Przeciwnie, lepiej wypadły rezerwy "Kolejorza", które po 30 minutach miały już dwie bramki na koncie.
Obie zdobył Paweł Tomczyk. 22-letni napastnik najpierw wykorzystał jedenastkę, a później strzelił gola z akcji.
Wydawało się, że na stadionie w Łodzi dojdzie do sensacji, ale jeszcze przed przerwą gospodarze zdołali zdobyć bramkę kontaktową. Do tlenu podłączył ich Daniel Tanżyna.
W drugiej połowie gospodarze ruszyli do ataku. W ciągu czterech minut nie tylko odrobili straty, ale też wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końcowego gwizdka.
Gole strzelili Christopher Mandiangu oraz Marcin Robak. Ostatecznie Widzew wygrał 3:2.