Zabójcza końcówka Bayernu Monachium. Robert Lewandowski z asystą w meczu z Wolfsburgiem

Ververidis Vasilis/Shutterstock
Bayern Monachium pokonał VfL Wolfsburg 2:0 (0:0) w meczu 17. kolejki Bundesligi.
Od początku meczu doskonałą formą popisywał się Koen Casteels. Bramkarz gości ratował swoją drużynę po strzałach m.in. Ivana Perisicia w 12. minucie czy Davida Alaby w 23. minucie, gdy Austriak pięknie uderzył z rzutu wolnego.
Kilka minut przed przerwą powinno być 1:0 dla Bayernu. Robert Lewandowski dostarczył piłkę Philippe Coutinho, który z bliskiej odległości oddał fatalny, bardzo niecelny strzał. Tuż przed zejściem do szatni boisko opuścił kontuzjowany Javi Martinez. Zawodnika zastąpił Jerome Boateng.
Chwilę po wznowieniu gry goście mogli objąć prowadzenie, ale João Victor nie zdołał dopaść do piłki zagranej wzdłuż linii końcowej. Bawarczycy po chwili odpowiedzieli wspaniałym uderzeniem Coutinho, które jeszcze lepiej obronił Casteels.
Bayern wyraźnie męczył się w tym spotkaniu, ale wreszcie dopiął swego. Zaledwie kilka minut po wejściu na boisko Joshua Zirkzee zdobył gola.
Chwilę później było już 2:0. Prowadzenie Bayernu podwyższył Serge Gnabry, a asystę przy jego trafieniu zaliczył Robert Lewandowski.
W innym interesującym meczu tej kolejki zespół RB Lipsk wygrał z FC Augsburgiem 3:1 i ma 4 pkt przewagi nad "Die Roten".
Robert Lewandowski po 17 kolejkach Bundesligi ma 19 trafień na koncie i będzie liderem tabeli strzelców przynajmniej do wznowienia rozgrywek po przerwie zimowej. Tuż za nim znajduje się Timo Werner z 18 golami.