Zabójcza końcówka Pekharta. Legia Warszawa ograła Wisłę w Krakowie [WIDEO]

Rafał Oleksiewicz / Press Focus
Wisła Kraków przegrała z Legią Warszawa 1:2 (1:0) w hitowym starciu 13. kolejki Ekstraklasy.
Początek spotkania zdecydowanie należał do gospodarzy. Byli konkretni w działaniu i dążyli do stworzenia zagrożenia pod bramką Artura Boruca.
Ich wysiłki przyniosły wymierny efekt w 12. minucie. Byłego bramkarza reprezentacji Polski pokonał Yaw Yeboah, czym zapewnił on Wiśle prowadzenie w meczu.
Po dobrej pierwszej połowie Wisły druga część gry padła łupem Legii. Goście przystąpili do ataków, by zdobyć gola wyrównującego.
Swoją przewagę (niemal 70% posiadania piłki) udokumentowali jednak dopiero po strzale z rzutu karnego w 81. minucie. Jedenastkę na gola zamienił Tomas Pekhart.
Tuż przed końcowym gwizdkiem napastnik zdobył drugą bramkę po uderzeniu głową, którym wykorzystał dobre dośrodkowanie w pole karne gospodarzy.
Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:2.