Kapitalny gol Hamsika! Słowacja wygrała z Rosją [VIDEO]

15 cze 2016 | 14:05 23
Źródło zdjęcia: Vlad1988 / Shutterstock.com
Rozpoczęła się druga kolejka fazy grupowej EURO 2016. W meczu grupy B Słowacja wygrała z Rosją 2:1.

Na początku spotkania lepsze wrażenie sprawiali Rosjanie, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce. Nie potrafili jednak stworzyć sobie dogodnej okazji do zdobycia gola. Bodaj najlepszą w 28. minucie gry miał Fiodor Smołow, który zakończył szybki atak płaskim strzałem z 20 metrów. Gracz Krasnodaru był nieatakowany przez słowackich obrońców, ale jego strzał nieznacznie minął słupek bramki Matusa Kozacika.

Niewykorzystana sytuacja zemściła się w 32. minucie. Do świetnego podania z głębi pola wystartował Vladimir Weiss. Skrzydłowy reprezentacji Słowacji w polu karnym ośmieszył Bierezuckiego i Smolnikowa, których minął prostym zwodem, i pewnym strzałem pokonał Akinfiejewa.

Tuż przed przerwą drugiego gola dla reprezentacji Słowacji strzelił Marek Hamsik. Piłkarz Napoli otrzymał piłkę z boku pola karnego, łatwo wymanewrował jednego z rosyjskich obrońców i kapitalnym uderzeniem umieścił piłkę w siatce.

W drugiej połowie długo nie było większych emocji. Słowacy pilnowali wyniku, a Rosjanie nie potrafili stworzyć sobie dobrych okazji do zdobycia gola. Udało im się to dopiero w 80. minucie, gdy składną, kombinacyjną akcję wykończył strzałem głową Dienis Głuszakow.

W ostatnich minutach Rosjanie zdecydowanie nacierali, pod bramką rozpaczliwie broniących się Słowaków co chwilę dochodziło do zamieszania, ale żaden gol już nie padł.

Oto składy, w jakich obie drużyny rozpoczęły mecz:

Rosja: Akinfiejew - Smolnikow, Ignaszewicz, Wasilij Bieriezutski, Szczennikow - Neustadter (46. Głuszakow), Gołowin (46. Mamajew) - Szatow, Smołow, Kokorin (76. Szyrokow) - Dziuba.

Słowacja: Kozacik - Pekarik, Skrtel, Durica, Hubocan - Hucka, Pecovski - Mak (80. Duris), Hamsik, Weiss (72. Svento) - Duda (67. Nemec).

Wynik meczu i wiele innych zdarzeń związanych z EURO 2016 można typować na stronie Bet.pl.