Zagłębie Lubin lepsze od Wisły Kraków. Młodzieżowiec bohaterem “Miedziowych”

Paweł Andrachiewicz / PressFocus
Zagłębie Lubin pokonało w Krakowie Wisłę 2:1 w wieczornym meczu PKO Ekstraklasy. Gola na wagę zwycięstwa zdobył dla gości w końcówce spotkania Kacper Chodyna.
Prawy obrońca Zagłębia popisał się kilkudziesięciometrowym sprintem, zanim wykorzystał podanie rezerwowego Sasy Zivca i zapewnił swojej drużynie komplet punktów w 86. minucie gry.
Podopieczni Martina Seveli z nawiązką odrobili tym samym jednobramkową stratę z początku drugiej połowy meczu. Wtedy swoje drugie trafienie w barwach Wisły Kraków zapisał na swoje konto Felicio Brown Forbes, który otworzył wynik spotkania.
Zagłębie odpowiedziało jednak po raz pierwszy 13 minut później. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Jakuba Żubrowskiego mocnym uderzeniem głową do wyrównania doprowadził środkowy obrońca lubinian, Chorwat Lorenco Simić.
Dzięki zwycięstwu, odniesionym po mało ciekawym meczu, Zagłębie awansowało na czwarte miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy. Wisła zajmuje 12. lokatę.
Wojciech_Falenta 28 Nov 2020 · 21:56