Zagłębie Lubin po dogrywce eliminuje Podbeskidzie Bielsko-Biała z Pucharu Polski. Podyktowano aż 4 rzuty karne

Paweł Andrachiewicz / PressFocus
Zagłębie Lubin w 1/16 finału Pucharu Polski wyeliminowało Podbeskidzie Bielsko-Biała. Goście wygrali 4:2, a wynik rozstrzygnął się dopiero w dogrywce.
W pierwszej połowie tego spotkania nie padła żadna bramka. Na trafienie czekaliśmy do 63. minuty Myakushko, który wykorzystał rut karny.
Kwadrans później sędzia podyktował jedenastkę dla Zagłebia, a tę dla gola zamienił Drazić. Regulaminowy czas gry zakończył się remisem i o zwycięstwie miała przesądzić dogrywka.
W decydujących 30 minutach więcej szczęścia miało Zagłebie. Choć Myakushko wykorzystał jeszcze jeden rzut karny, gole Simica, Mraza i Drazicia przesądziły o zwycięstwie "Miedziowych". Łącznie w tym meczu sędzia podyktował aż cztery rzuty karne - dwa dla Podbeskidzia i dwa dla Zagłebia. Wszystkie zostały wykorzystane.
W 1/8 Pucharu Polski Zagłębie Lubin zmierzy się z Radomiakiem Radom, który wyeliminował Pogoń Siedlce.
Łukasz Karyniewski01 Dec 2020 · 20:41