Zagłębie Lubin wygrało derby z Miedzią Legnica. Samobójczy gol przesądził o wyniku [WIDEO]

Pawel Andrachiewicz / PressFocus
Zagłębie Lubin wygrało 1:0 z Miedzią Legnica w pierwszym meczu 5. kolejki PKO Ekstraklasy. O wyniku derbów Dolnego Śląska przesądziła samobójcza bramka Jona Aurtenetxe z 52. minuty spotkania.
Podopieczni Wojciecha Łobodzińskiego wciąż nie doczekali się pierwszego zwycięstwa w lidze, choć w meczu z Zagłębiem mieli nadzieję na przełamanie złej passy. Porażka w derbach musi być podwójnie bolesna dla kibiców z Legnicy.
Początkowo to gospodarze byli zdecydowanie bliżsi trafienia do siatki. Sporo pracy miał Kacper Bieszczad, który znakomicie poradził sobie między innymi ze strzałem Henriqueza.
Po drugiej stronie boiska niezłą okazję na gola miał między innymi Łukasz Łakomy, lecz jego uderzenie wybronił Lenarcik. Golkiper Miedzi dobrze interweniował też między innymi po strzale Chodyny.
Do przerwy kibice w Legnicy nie doczekali się goli, na początku drugiej połowy Zagłębie wyszło natomiast na prowadzenie. Dośrodkowanie Chodyny starał się przeciąć Jon Aurtenetxe, ale interweniował na tyle pechowo, że trafił do własnej bramki.
Miedź starała się odpowiedzieć, częściej utrzymywała się przy piłce, lecz nie potrafiła poważniej zagrozić bramce Bieszczada. "Miedziowi" mogli natomiast prowadzić wyżej, gdyby nieco precyzyjniejszy był Jarosław Jach.
Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i strzale głową stopera piłka odbiła się od poprzeczki. Zagłębie i tak zainkasowało jednak w Legnicy komplet punktów, pokonując beniaminka 1:0.
Maciej Pietrasik12 Aug 2022 · 19:53