ZAKSA Kędzierzyn-Koźle poznała rywala w finale Ligi Mistrzów. Pięciosetowy bój w drugim spotkaniu

Lukasz Sobala / Press Focus
Siatkarze Trentino Volley będą rywalami zawodników ZAKSY Kędzierzyn-Koźle w finale Ligi Mistrzów. W drugim spotkaniu z Perugią przegrali 2:3, ale ten wynik i tak dał im upragniony awans.
Pierwszy mecz obu drużyn był nadspodziewanie jednostronny. Wówczas Trentino wygrało we własnej hali 3:0. Dzięki temu w rewanżu do awansu wystarczyły temu zespołowi dwa wygrane sety.
Początkowo to Perugia, z grającymi w tym zespole Wilfredo Leonem oraz Maciej Muzajem, dyktowała warunki. Do stanu 13:13 utrzymywał się jeszcze remis, ale później gospodarze odskoczyli na cztery punkty.
Ostatecznie wygrali pierwszą partię 25:22. W drugiej ich dominacja była jeszcze większa. Wówczas, wyraźnie napędzeni udanym początkiem meczu, zwyciężyli aż do siedemnastu.
Kluczowa dla losów spotkania była trzecia odsłona. W niej Perugia prowadziła już 18:15 i wydawało się, że wszystko zmierza w kierunku "złotego seta". Trentino odpowiedziało jednak czterema wygranymi punktami z rzędu. Odwróciło losy partii, zwyciężając 25:23.
Goście poszli za ciosem w czwartej odsłonie. Wtedy wygrali 25:17 i mogli świętować awans do finału Ligi Mistrzów, w którym zmierzą się z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.
Tiebreak był już formalnością i w zasadzie nie miał znaczenia dla końcowego wyniku. Goście byli wyraźnie rozprężeni, Perugia wygrała 15:6, lecz ekipa Leona i Muzaja nie zagra o triumf w Champions League.

Sir Safety Perugia - Trentino Volley 3:2 (25:22, 25:17, 23:25, 17:25, 15:6)

Maciej Pietrasik24 Mar 2021 · 22:58