Zamieszanie z VAR w meczu o Superpuchar Holandii. Sędzia unieważnił prawidłowo zdobytą bramkę, dyktując karnego dla przeciwnej drużyny [VIDEO]

kivnl/Shutterstock
Podczas meczu o Superpuchar Holandii pomiędzy Feyenoordem a Vitesse doszło do sporego zamieszania w związku z użyciem systemu VAR - arbiter unieważnił prawidłowo zdobytą bramkę, by podyktować rzut karny dla przeciwnej drużyny.
Do zdarzenia doszło na początku drugiej połowy. Najpierw w 54 minucie sędzia nie dopatrzył się jedenastki dla Vitesse, mimo iż jeden z jego graczy był faulowany w polu karnym przez zawodnika Feyenoordu. Zespół z Rotterdamu momentalnie wyprowadził kontrę, po której strzelił gola. Arbiter spotkania po analizie video postanowił jednak nie uznać prawidłowo zdobytej bramki mistrzom Holandii, wracając do sytuacji sprzed kilkudziesięciu sekund i dyktując jedenastkę dla drużyny z Arnhem.
Zamiast 2:0 dla mistrzów Holandii, mieliśmy zatem remis 1:1. Rzut karny wykorzystał Buttner. W pierwszej połowie dla Feyenoordu trafił Toornstra. Superpuchar ostatecznie i tak trafił w ręce piłkarzy z Rotterdamu, którzy wygrali z Vitesse po rzutach karnych 4:2.
Źródło: własne/pilkanozna.pl