Zaskakująca porażka Interu! Minimalne szanse na awans do Ligi Mistrzów

bestino / shutterstock.com
Inter Mediolan przegrał u siebie z US Sassuolo 0:2 w drugim sobotnim meczu włoskiej Serie A. "Nerazzurri" najpewniej stracili w ten sposób szanse na awans do kolejnej edycji Ligi Mistrzów.
Goście objęli prowadzenie w 25. minucie. Matteo Politano zaskoczył wszystkich strzałem z rzutu wolnego. Mur wyskoczył do góry, a pomocnik uderzył płasko po ziemi. Samir Handanović nawet nie drgnął w bramce i odprowadził jedynie piłkę wzrokiem. W drugiej połowie drugiego gola strzelił Domenico Berardi, popisując się kapitalnym uderzeniem zza pola karnego.
Gospodarze odpowiedzieli trafieniem Rafinhi w na 10 minut przed końcem. Mimo doliczonych przez sędziego sześciu minut, Inter nie zdołał doprowadzić choćby do remisu.
Podopieczni Luciano Spallettiego zajmują piąte miejsce w tabeli. Do czwartego Lazio Rzym, które w niedzielę zagra na wyjeździe z FC Crotone, tracą dwa punkty. Inter na zakończenie sezonu zagra na wyjeździe z "Biancocelestimi".
Natomiast zespół prowadzony przez Giuseppe Iachiniego plasuje się na 11. pozycji. Na zakończenie sezonu podejmie AS Romę.