Zenit Sankt Petersburg bliżej mistrzostwa po wygranej z Dynamem Moskwa

Nickolay Vinokurov/Shutterstock
Zenit St. Petersburg wygrał na własnym boisku z Dynamem Moskwa 2:0 (0:0) w meczu 25. kolejki Priemjer Ligi. Dla gospodarzy to siedemnaste zwycięstwo w tym sezonie.
Piłkarze Zenitu losy spotkania rozstrzygnęli w sześć minut. Po godzinie gry gola strzelił Artiom Dziuba, który trafił głową. To jego ósma bramka w tym sezonie.
Wynik spotkania na 2:0 ustalił w 66. minucie Sardar Azmoun. Irańczyk szóstego gola w rozgrywkach strzelił z bliska po zamieszaniu przed bramką gości.
Zenit kontynuuje serię ośmiu spotkań z rzędu bez porażki. Podopieczni Sergeya Semaka prowadzą w tabeli rosyjskiej ekstraklasy z dorobkiem 54 punktów. Na pięć kolejek przed końcem mają o osiem punktów więcej niż drugi Lokomotiw Moskwa.
Dynamo natomiast na finiszu chce uniknąć gry w barażach o utrzymanie. Obecnie jest dwunaste, mając na koncie 28 punktów.
Jakub Kreśliński24 Apr 2019 · 22:04