Zenit Sankt Petersburg pokonał u siebie CSKA Moskwa

Lightning, wikicommons
Zenit Sankt Petersburg pokonał u siebie CSKA Moskwa 3:1 (1:1) w drugim niedzielnym meczu 28. kolejki rozgrywek rosyjskiej Priemjer Ligi.
Szlagierową konfrontację tej serii spotkań lepiej rozpoczęli goście ze stolicy. Kwadrans przed przerwą prowadzenie przyjezdnym zapewnił bowiem precyzyjnym uderzeniem pod poprzeczkę z pola karnego Iwan Obljakow.
Osiem minut później wyrównał płaskim strzałem w długi róg sprzed linii pola karnego Argentyńczyk Sebastian Driussi. Siedemnaście minut po zmianie stron rezerwowy Emiliano Rigoni w podobny sposób przybliżył do sukcesu gospodarzy.
Cztery minuty przed końcem wynik ustalił Driussi, po raz drugi wpisując się na listę strzelców. Trzecią asystę w tym spotkaniu zaliczył przy decydującym trafieniu Artiom Dziuba. Ekipa znad Newy, która zapewniła już sobie mistrzowski tytuł, odniosła w ten sposób dziewiętnaste zwycięstwo w sezonie.
Stołeczna drużyna doznała natomiast drugiej porażki w trzech ostatnich meczach i spadła na piątą lokatę w klasyfikacji, gwarantującą jeszcze udział w fazie grupowej Ligi Europy.