Zenit zwyciężył w Jekateryburgu, cały mecz Rafała Augustyniaka

Nickolay Vinokurov/Shutterstock
Urał Jekaterynburg przegrał u siebie z Zenitem Sankt Petersburg 1:3 w pierwszym niedzielnym meczu 12. kolejki rosyjskiej Priemjer Ligi. Całe spotkanie w drużynie gospodarzy rozegrał Rafał Augustyniak.
Goście objęli prowadzenie w trzeciej minucie po strzale Branislava Ivanovicia. W 27. minucie na 2:0 trafił Magomied Ozdojew. W drugiej połowie miejscowi złapali kontrakt za sprawą samobójczej bramki Olega Szatowa. Po chwili trzeciego gola dla przyjezdnych strzelił Sardar Azmoun.
Po tej porażce podopieczni Dmitrija Parfionowa zajmują dziewiąte miejsce w tabeli ze zdobytymi 14 punktami. W następnej kolejce zagrają na wyjeździe z FK Tambow.
Natomiast zespół prowadzony przez Siergieja Siemaka z 26 "oczkami" na koncie awansował na pozycję lidera. Jego kolejnym ligowym rywalem będzie FK Rostów.