Zieliński zmarnował piłkę meczową! Napoli przegrało z Interem [WIDEO]

Gennaro Di Rosa/Shutterstock
W hicie 18. kolejki włoskiej ekstraklasy Inter Mediolan przed własną publicznością pokonał SSC Napoli 1:0 (0:0).
Kiedy wszystko wskazywało na to, że mecz zakończy się podziałem punktów, w pierwszej minucie doliczonego czasu gry bramkę na wagę zwycięstwa gospodarzy zdobył Lautaro Martinez. Argentyński napastnik wykorzystał dośrodkowanie Keity Balde i pewnym uderzeniem pokonał golkipera rywali.
Przyjezdni kończyli mecz w podwójnym osłabieniu. Najpierw w 81. minucie sędzia Paolo Mazzoleni ukarał Kalidou Koulibaly'ego drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką. Następnie w piątej minucie doliczonego czasu gry czerwony kartonik otrzymał Nikola Maksimovic.
Mecz w wyjściowej jedenastce SSC Napoli rozpoczęło dwóch reprezentantów Polski - Arkadiusz Milik oraz Piotr Zieliński. Napastnik opuścił boisko w 70. minucie i został zastąpiony przez Driesa Mertensa. Pomocnik przebywał na placu gry w pełnym wymiarze czasu. Zieliński mógł w 90. minucie dać prowadzenie swojej drużynie, jednak w znakomitej sytuacji trafił prosto w obrońcę, który stał tuż przed linią bramkową.
Dla Milika był to piętnasty ligowy występ w tym sezonie, a dla Zielińskiego osiemnasty.

Podopieczni Carlo Ancelottiego przegrali trzeci mecz w trwających rozgrywkach, mają na koncie 41 punktów i obecnie plasują się na drugiej pozycji w tabeli. Do liderującego Juventusu FC tracą aktualnie dziewięć "oczek".
Klub ze stolicy Lombardii zanotował jedenaste zwycięstwo, uzbierał dotąd 36 punktów, co daje mu obecnie trzecią lokatę.