Zimny prysznic dla siatkarzy! Polacy zatrzymani przez Niemców

MediaPictures.pl / shutterstock.com
Polscy siatkarze przegrali pierwszy mecz w Lidze Narodów. Biało-czerwoni ulegli Niemcom 1:3.
Polacy w pięciu dotychczasowych meczach Ligi Narodów stracili tylko jednego seta. Teraz przyszedł czas na zimny prysznic.
Polacy zaczęli mecz od prowadzenia, ale okazało się, że były to jedynie miłe złego początki. Niemcy szybko przejęli inicjatywę na boisku i stopniowo budowali swoją przewagę. Biało-czerwoni nie potrafili znaleźć odpowiedzi na ich grę i pierwszego seta gładko przegrali 18:25.
W drugiej partii niewiele się zmieniło. Co prawda gra była nieco bardziej zacięta, ale w środkowej fazie seta Niemcy zdobyli kilka punktów przewagi. Polacy mieli duże problemy w ataku, rzadko zatrzymywali też rywali blokiem. Efekt? 21:25.
W trzecim secie Polacy wrócili do gry. Skuteczni byli Michał Kubiak i Bartosz Kurek, co zaowocowało zwycięstwem 25:21.
Czwarta partia była bardzo wyrównana. Polacy byli blisko doprowadzenia do tie-breaka, ale w decydujących momentach Niemcy zachowali więcej krwi. Najpierw zapewnili sobie piłkę meczową blokując Bartosza Kwolka, a po chwili serwis po taśmie zaskoczył naszych zawodników. 25:27!
Polska - Niemcy 1:3 (18:25, 21:25, 25:21, 25:27)
Kamil Kaczmarek03 Jun 2018 · 18:22