Złote gole Jose Antonio Reyesa w Realu Madryt. To on dał "Królewskim" tytuł mistrza Hiszpanii [WIDEO]

alphaspirit / shutterstock
Choć śp. Jose Antonio Reyes spędził w Realu Madryt zaledwie jeden sezon, to i tak zdołał zapisać się złotymi głoskami w historii klubu oraz pamięci kibiców "Królewskich". To właśnie on odmienił losy walki o tytuł mistrza Hiszpanii w sezonie 2006/2007.
Dzisiaj przed południem w wypadku samochodowym zginął były gracz "Los Blancos", Jose Antonio Reyes. Ze świata piłki nożnej spływają kondolencje. Specjalny komunikat w tej sprawie wydał Real Madryt.
- Real Madryt przeżywa ogromny szok i smutek z powodu śmierci byłego zawodnika naszego klubu, José Antonio Reyesa. Real Madryt pragnie złożyć najgłębsze kondolencje rodzinie, przyjaciołom i znajomym Reyesa, do których dołącza się z wielkim bólem z powodu jego straty. Podobne kondolencje składa też jego obecnemu klubowi, Extremadurze - brzmi oficjalny wpis na twitterowym koncie "Królewskich".
Reyes, jeśli strzelał w białej koszulce, to tylko ważne gole. Najważniejsze z nich padły niemal 12 lat temu, czyli w ostatniej, 38., kolejce sezonu ligi hiszpańskiej. Walka o tytuł mistrzowski była wtedy niezwykle zaciekła. Przed ostatnią kolejką zespoły Realu Madryt i FC Barcelony miały równą liczbę punktów, przy czym Real miał lepszy bilans w bezpośrednich starciach: 2:0 i 3:3.
"Blaugrana", by zdobyć mistrzostwo, musiała pokonać Espanyol i liczyć na potknięcie Realu w starciu z Mallorcą. Pierwsza połowa obu meczów była ze wskazaniem na "Barcę". Zespół Franka Rijkaarda prowadził aż 3:0, a piłkarze Fabio Capello niespodziewanie przegrywali 0:1.
Druga połowa meczu Barcelony nie miała już większej historii. Messi i spółka ostatecznie wygrali 5:1. Niesamowite zakończenie miało z kolei starcie na Estadio Santiago Bernabeu.
Pierwszy kwadrans drugiej połowy to bardzo dobra gra gości. Piłkarze Mallorki byli blisko zdobycia drugiego gola. Losy meczu odmienił jednak Jose Antonio Reyes, który pojawił się na boisku w 65. minucie, gdy zmienił Davida Beckhama.
Chwilę później było już 1:1. W 68. minucie Robinho i Gonzalo Higuain skonstruowali akcję, po której do piłki dopadł Reyes. Zawodnik uderzył z dystansu, a piłka wpadła do siatki.
Mecz stał się bardzo nerwowy. "Królewscy" naciskali, aż wreszcie bramkę na 2:1 zdobył Diarra. "Królewscy" za wszelką cenę usiłowali zdobyć kolejnego gola, by ostatecznie dobić rywala. Osiem minut przed końcowym gwizdkiem do siatki znów trafił Jose Antonio Reyes.
Swoim doskonałym występem i dwoma trafieniami Reyes odmienił losy walki o tytuł i zapewnił Realowi Madryt mistrzostwo Hiszpanii.