Złoty Puchar CONCACAF: Zwycięstwa Kanady i Kostaryki, grał piłkarz z Ekstraklasy

Photo Works / shutterstock.com
W Stanach Zjednoczonych rozpoczął się Złoty Puchar CONCACAF. W pierwszym dniu wygrały Kanada i Kostaryka.

Kanadyjczycy wygrali z Gujaną Francuską 4:2. Dwa gole dla zwycięzców strzelił Alphonso Davies w 60. oraz 85. minucie, a po jednym trafieniu dołożyli Scott Arfield w doliczonym czasie pierwszej połowy oraz Dejan Jakovic w 28. minucie.

Bramki dla Gujany Francuskiej dobyli natomiast Roy Contout w 69. oraz Sloan Privat w 70. minucie.

Całe spotkanie w barwach reprezentacji Kanady rozegrał piłkarz Lechii Gdańsk, Steven Vitoria, który w 40. minucie został ukarany żółtą kartką.
W drugim meczu tej grupy Kostaryka wygrała z Hondurasem 1:0. Jedynego gola na Red Bull Arena strzelił w 39. minucie Marcos Urena. Zawodnik, który na co dzień występuje w San Jose Earthquakes wykorzystał podanie od Rodneya Wallace i pewnym strzałem pokonał golkipera rywali.
W następnej serii gier Kostaryka zmierzy się z Kanadą, a Honduras z Gujaną Francuską.