Znakomita seria Salernitany wciąż trwa! Beniaminek wydostał się ze strefy spadkowej Serie A

W czwartek rozegrano zalegle spotkanie 20. kolejki Serie A. W starciu dwóch beniaminków Salernitana pokonała 2:1 Venezię. Dzięki temu wydostała się ze strefy spadkowej, spychając do niej Cagliari.
Jeszcze niespełna miesiąc temu trudno było przypuszczać, aby podopieczni Davide Nicoli mieli jakiekolwiek realne szanse na utrzymanie. W ciągu 30 ligowych kolejek zgromadzili bowiem zaledwie 16 punktów.
Później zaczęła się jednak ich znakomita seria, obejmująca wygrane z Sampdorią, Udinese i Fiorentiną. Niewiele brakowało, aby zwycięstwem Salernitany zakończyło się także niedawne starcie z Atalantą.
W czwartkowy wieczór zespół z Salerno podejmował Venezię, która obecnie zamyka ligową tabelę. Drugi z beniaminków przystąpił do tego spotkania w zupełnie innym nastroju - po przegraniu dziewięciu kolejnych meczów.
Zaległe spotkanie 20. kolejki od początku ułożyło się po myśli gospodarzy. Już w piątej minucie ręką we własnym polu karnym zagrał Ceccaroni, a Bonazzoli zamienił "jedenastkę" na gola.
Venezia nie zamierzała się poddawać i w drugiej połowie doprowadziła do wyrównania za sprawą Henry'ego. Radość gości trwała jednak tylko niespełna dziesięć minut.
Bramkę na wagę trzech punktów dla Salernitany zdobył Verdi. W końcówce Venezia musiała sobie jeszcze radzić w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Ampadu.
Dzięki wygranej 2:1 podopieczni Davide Nicoli wydostali się ze strefy spadkowej Serie A i na trzy kolejki przed końcem sezonu mają "oczko" przewagi nad Cagliari. Szanse Venezii na utrzymanie w elicie są natomiast jedynie iluzoryczne.
Maciej Pietrasik05 May 2022 · 19:58