Znakomity mecz Polaków w ćwierćfinale siatkarskiej LM! ZAKSA Kędzierzyn-Koźle o krok od awansu

PLS/Piotr Sumara
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle ze znakomitej strony pokazała się w ćwierćfinałowym meczu siatkarskiej Ligi Mistrzów z Cucine Lube Civitanova. Lider PlusLigi wygrał 3:1. Dzięki temu znacznie przybliżył się do awansu do półfinału.
Losowanie ćwierćfinałów siatkarskiej Ligi Mistrzów nie było dobre dla polskiego zespołu. Zawodnicy Cucine Lube Civitanova byli uważani za faworytów. To obecni Klubowi Mistrzowie Świata.
Mecz rozpoczął się znakomicie dla ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. W polu serwisowym znakomicie spisywał się Jakub Kochanowski, którego dobre zagrywki dały prowadzenie 6:1.
Później to rywale przejęli inicjatywę i odrobili straty z nawiązką. Końcówka należała jednak do zespołu z Kędzierzyna, który wygrał 25:23.
W drugim secie Włosi całkowicie zdominowali naszą drużynę. Efekt był piorunujący - ZAKSA była bezradna i zdołała zdobyć zaledwie czternaście punktów.
Nieudana partia nie podłamała jednak gości. Wręcz przeciwnie, dzięki znakomitej grze Kamila Siemieniuka Polacy byli coraz bliżej sprawienia sensacji, która ostatecznie stała się faktem.
Kędzierzynianie wygrali dwa kolejne sety do 21 i całe spotkanie 3:1. Dzięki temu znacznie przybliżyli się do półfinału najbardziej prestiżowych rozgrywek klubowych na Starym Kontynencie.\

Cucine Lube Civitanova - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (23:25, 25:14, 21:25, 21:25)

Maciej Pietrasik24 Feb 2021 · 20:33