Znamy drugiego beniaminka Premier League! Mecz na szczycie przesądził o awansie [WIDEO]

Matt Wilkinson/Focus Images/MB Media/PressFocus
Po dwóch latach przerwy zawodnicy Bournemouth znów zagrają w Premier League. Awans dało im środowe zwycięstwo 1:0 nad trzecim Nottingham Forest. Bohaterem został Kieffer Moore.
Już jakiś czas temu powrót do angielskiej elity zapewniło sobie Fulham. Jest pewne, że londyńczycy zajmą pierwsze miejsce w tabeli Championship. Już nikt nie może ich dogonić.
W środowy wieczór doszło do spotkania drugiego z trzecim zespołem w ligowej tabeli. Piłkarze Bournemouth przed własną publicznością mierzyli się z Nottingham Forest.
Gospodarzom do awansu potrzebna była wygrana. Zwycięstwo gości oznaczałoby, że to oni wskoczą na drugie miejsce. Remis powodowałby, że na rozstrzygnięcie trzeba byłoby czekać do ostatniej kolejki.
Bardzo długo żadna z drużyn nie mogła znaleźć sposobu na pokonanie bramkarza rywali. Zmieniło się to dopiero w 83. minucie, kiedy bramkę na wagę awansu zdobył Kieffer Moore.
Nottingham nie zdołało już odpowiedzieć na tego gola, choć arbiter doliczył jeszcze osiem minut. Tym samym Bournemouth może świętować awans do Premier League, gdzie zagra po raz pierwszy od sezonu 2019/2020.
Zawodnikom Forest pozostają natomiast baraże, w których na pewno zagra również Huddersfield. Na miejscach dających prawo gry o Premier League są w tej chwili także Sheffield Wednesday oraz Luton.
Maciej Pietrasik03 May 2022 · 22:06