Znamy kolejnego półfinalistę siatkarskich mistrzostw Europy. Niemcy zostali totalnie rozbici

Italia w półfinale siatkarskich mistrzostw Europy! Włosi dziś bez problemów pokonali Niemców. Uporali się z nimi w trzech setach.
Mistrzostwa Europy siatkarzy wkraczają w kluczową fazę. Znamy już trzy drużyny, które zagrają w półfinałach. Do Polski i Serbii dołączyła kolejna ekipa.
Włosi bez najmniejszych problemów uporali się z Niemcami. Już w pierwszym secie gołym okiem było widać różnice poziomów w grze obu zespołów.
Nasi zachodni sąsiedzi nie mieli nic do powiedzenia. Raptem uzbierali 13 punktów i niemal bez walki oddali tę partię.
Drugi set miał podobny przebieg. Znów Włosi dzielili i rządzili na parkiecie, a Niemcy stanowili dla nich tło. Tym razem siatkarze z Półwyspu Apenińskiego wygrali 25:18.
Trzecia partia okazał się ostatnią. Niemcy wyrównaną walkę toczyli do stanu 13:12. Potem rywalem znów im odjechali. Włosi wypracowali sześć "oczek" przewagi i nie roztrwonili tego do samego końca.
Ostatecznie reprezentacja Włoch wygrała 3:0 i tym samym zameldowała się w półfinale ME. W nim zmierzy się z Serbami.

Włochy - Niemcy 3:0 (25:13, 25:18, 25:19)