Znamy pierwszą finalistkę Australian Open! Dwa sety roztrzygnęły mecz

Hu Jingchen / PressFocus
Jelena Rybakina, pogromczyni Igi Świątek zameldowała się w wielkim finale tenisowego Australian Open. Reprezentantka Kazachstanu pokonała w półfinale Wiktorię Azarenkę 7:6 (4), 6:3.
Spotkanie od początku było bardzo wyrównane. Do stanu 2:2 w pierwszym secie obie tenisistki zgodnie wygrywały swoje gemy serwisowe, a po chwili wzajemnie przełamały własne podania.
W końcu jednak Rybakina odskoczyła rywalce i prowadziła już 5:3. To nie złamało natomiast Białorusinki. Będąca pod presją Azarenka wygrała dwa kolejne gemy i doprowadziła do remisu 5:5.
Ostatecznie o wyniku pierwszej partii musiał zadecydować tie-break. W nim więcej zimnej krwi zachowała Rybakina. Od początku do końca kontrolowała sytuację i wygrała do czterech.
Druga partia, podobnie jak pierwsza, równie rozpoczęła się od wygranych gemów serwisowych obu tenisistek. Przy stanie 2:1 Rybakina przełamała jednak Azarenkę i zyskała handicap przed dalszą częścią rywalizacji.
Potem zawodniczka z Kazachstanu nie zmarnowała już przewagi. Była na korcie wyraźnie lepsza i wygrała drugiego seta 6:3.
Rybakina, która w 1/8 finału pokonała Igę Świątek, w wielkim finale Australian Open zmierzy się z Aryną Sabalenką, która w półfinale pokonała Magdę Linette.
Jelena Rybakina - Wiktoria Azarenka 7:6 (4), 6:3
Adam Nowacki26 Jan 2023 · 11:27