Al Ahly trzecią drużyną KMŚ! Zadecydował konkurs rzutów karnych [WIDEO]

Colin McPhedran/MB Media / Press Focus
Al Ahly trzecią drużyną Klubowych Mistrzostw Świata. Drużyna z Egiptu po rzutach karnych wygrała z Palmeiras. Po 90 minutach było 0:0.
W pierwszej połowie nieznaczną przewagę mieli piłkarze Palmeiras, ale nie potrafili jej udokumentować. Najlepszą okazję do zdobycia bramki miało jednak Al Ahly, ale w 27. minucie El Soulia w czystej okazji posłał piłkę obok słupka.
Po przerwie tempo gry spadło, a oba zespoły rzadziej dochodziły do sytuacji strzeleckich. Żadna z nich nie zakończyła się też golem. Mecz rozstrzygnął konkurs rzutów karnych.
W pierwszej kolejce gola dla Al Ahly strzelił Banoun. W odpowiedzi kuriozalnie rzut karny wykonał Roni, który wziął długi rozbieg, zmieniał jego tempo, długość kroków, a na końcu strzelił tak, że piłkę bez problemu zatrzymał El Shenawy.
Druga seria i... dwa pudła. Najpierw uderzenie El Soulii obronił Weverton, a po chwili Luis Adriano kopnął obok bramki.
Brazylijczycy doprowadzili do remisu w trzeciej kolejce. Swoją jedenastkę zmarnował Mohsen, a w odpowiedzi gola zdobył Scarpa. 1:1.
W czwartej kolejce swoje rzuty karne wykorzystali zawodnicy obu drużyn - najpierw Hany, a po chwili Gomez.
Wszystko rozstrzygnęło się w piątej serii. Gola dla Al Ahly strzelił Ajayi, a swojej próby nie wykorzystał Felipe Melo. Jego uderzenie obronił El Shenawy.
Marcin Karbowski11 Feb 2021 · 18:10