Znamy wszystkich uczestników fazy grupowej Ligi Mistrzów. Trzy drużyny uzupełniły stawkę

photo_master2000 / shutterstock.com
Znamy wszystkich uczestników fazy grupowej Ligi Mistrzów w sezonie 2020/21. Dziś do elitarnego grona dołączyły drużyny FC Midtjylland, Krasnodaru oraz Red Bulla Salzburg.
Eliminacje Champions League dobiegły końca. Wczoraj z sukcesu mogli się cieszyć gracze Dynama Kijów, Ferencvarosu i Olympiakosu. Dziś stawkę uzupełniły ekipy FC Midtjylland, Krasnodaru oraz Red Bulla Salzburg.
Slavia Praga w pierwszym meczu zremisowała z FC Midtjylland 0:0. W rewanżu nie brakowało emocji. Slavia znakomicie rozpoczęła pojedynek. Objęła prowadzenie po trafieniu Olayinki w 3. minucie. Nadzieję gospodarzom dał w 65. minucie Kaba. Gracze Midtjylland rzucili się do ataków i w 83. minucie dopięli swego. Scholz pewnie wykorzystał rzut karny. W 89. minucie kolejny cios zadał Onyeka, zaś wynik spotkania ustalił w doliczonym czasie gry Dreyer.
W fazie grupowej LM zagra też Krasnodar. Rosjanie wyeliminowali PAOK Saloniki. Dziś zdołali obronić zaliczkę z pierwszego spotkania. Przed tygodniem było 2:1, a dziś gracze Krasnodaru powtórzyli ten rezultat. W 73. minucie do własnej bramki piłkę skierował Michailidis. Po chwili wyrównał El Kaddouri. Nadzieje PAOK-u ożyły, ale błyskawicznie rozwiał je Cabella. Francuz trafił do siatki i Rosjanie mogli rozpocząć świętowanie.
Z kolei ekipa RB Salzburg do rywalizacji z Maccabi Tel Aviv w komfortowej sytuacji. W Izraelu wygrała 2:1. Dziś na własnym boisku nie pozostawiła złudzeń, kto zasłużył na awans. Mecz w Salzburgu zakończył się wynikiem 3:1. Dla gospodarzy trafiali dwa razy Daka oraz Szoboszlai. Goście odpowiedzieli za sprawą Karzeva.

Uczestnicy fazy grupowej Ligi Mistrzów w sezonie 2020/21:

Koszyk 1: Bayern, Sevilla, Real Madryt, Liverpool, Juventus, PSG, Zenit, FC Porto.
Koszyk 2: FC Barcelona, Atletico Madryt, Manchester City, Manchester United, Szachtar Donieck, Borussia Dortmund, Chelsea, Ajax.
Koszyk 3: Dynamo Kijów, RB Salzburg, RB Lipsk, Inter Mediolan, Olympiakos, Lazio, FC Krasnodar, Atalanta.
Koszyk 4: Lokomotiw Moskwa, Olympique Marsylia, Club Brugge, Borussia Moenchengladbach, Başakşehir, FC Midtjylland, Rennes, Ferencvaros.
Daniel Makarewicz30 Sep 2020 · 22:52