Znów bez gola, znów bez wygranej. Polska przegrała z Nigerią po kontrowersyjnych decyzjach sędziego [VIDEO]

MediaPictures.pl/Shutterstock
Reprezentacja Polski przegrała 0:1 z Nigerią w meczu towarzyskim rozegranym we Wrocławiu. Jedyną bramkę zdobył z rzutu karnego Victor Moses.
Pierwsza groźną okazję piłkarze Adama Nawałki stworzyli w 7. minucie. Kurzawa znakomicie dośrodkował w pole karne, tam do piłki dopadł Lewandowski, który jednak trafił w słupek bramki rywali.
W 19. minucie z boiska został zniesiony Karol Linetty. Zawodnik Sampdorii nie był w stanie kontynuować gry po jednym ze starć. W jego miejsce pojawił się Jacek Góralski. w 36. minucie centymetrów zabrakło Krychowiakowi, by skierować piłkę do bramki. W tej sytuacji znów znakomitym podaniem popisał się Kurzawa.
Pod koniec pierwszej połowy Polacy przycisnęli rywali. W 42. minucie po dośrodkowaniu Zielińskiego piłka odbiła się od obrońcy Nigerii i wydawało się, że wpadła do bramki, ale sędziowie nie zareagowali. Według analizy przedstawionej przez dziennikarzy TVP, piłka przekroczyła linię bramkową. Chwilę później groźnie z rzutu wolnego uderzał Lewandowski, ale bramkarz Nigerii zbił futbolówkę do boku.
Na murawie nie brakowało agresywnych starć, po których sędzia przerywał grę. Robert Lewandowski kilka razy zwracał uwagę arbitrowi, że rywale grają za ostro. Na przerwę piłkarze zeszli do szatni przy wyniku 0:0.
Po przerwie Polacy znów próbowali zaskoczyć rywali. Nieźle uderzył z dystansu Góralski, ale nigeryjski golkiper był na miejscu. Na kilkadziesiąt kolejnych minut podopieczni Adama Nawałki zadomowili się na połowie rywali. Po składnej akcji Lewandowski sam na sam z golkiperem rywali, ale nie zdołał otworzyć wyniku spotkania.
W 60. minucie w nasze pole karne wpadł Moses i po starciu z Kamińskim padł na murawę. Sędzia podjął kontrowersyjną decyzję i wskazał na jedenastkę, którą pewnie wykorzystał sam poszkodowany.

Polacy nie zrazili się straconym golem i kilka minut później mogli wyrównać. Jędrzejczyk z bliska uderzał głową, jednak minimalnie przeniósł piłkę nad poprzeczką. Swojego szczęścia próbował też Grzegorz Krychowiak, ale przy uderzeniu zza pola karnego zabrakło precyzji. Na boisku pojawili się Świerczok i Milik, ale wynik nie uległ zmianie. Polska po meczu walki przegrała 0:1 z Nigerią.