Nadchodzące
Ważne
Koniec
W trakcie
Nadchodzące

Żużel. Dobry występ Bartosza Smektały w mistrzostwach Europy

Hampel, Drabik i Smektała w szerokiej kadrze na DPŚ 2017
Źródło zdjęcia: Stiopa, wikipedia

Bartosz Smektała zajął trzecie miejsce w pierwszym turnieju Speedway European Championship 2019.

Zawody w niemieckim Guestrow wygrał Grigorij Łaguta. Rosjanin był najlepszy także po rundzie zasadniczej. Drugą lokatę w finale wywalczył broniący trofeum Duńczyk Leon Madsen.

Smektała w Meklemburgii zdobył w sumie dwanaście punktów, trzy mniej od triumfującego w zawodach reprezentanta Rosji. Wychowanek Unii Leszno wygrał trzy z sześciu swoich wyścigów. W trzech pozostałych mijał linię mety na trzeciej pozycji.

Po jedenaście punktów wywalczyli w Guestrom broniący trofeum Madsen oraz Szwed Antonio Lindbaeck. Dziewiąte miejsce zajął ostatecznie Kacper Woryna. Wychowanek rybnickich "Rekinów" zdobył w sumie osiem "oczek", wygrywając jeden z pięciu swoich biegów.

Siedem punktów uzbierał Jarosław Hampel. Wychowanek Polonii Piła rozpoczął od dwóch zwycięstw, ale później dołożył zaledwie "oczko" w trzech kolejnych startach i został sklasyfikowany na dwunastej pozycji.

Najsłabiej z Polaków zaprezentował się Paweł Przedpełski. Wychowanek klubu z Torunia wywalczył jedynie trzy punkty. Gorzej wypadł tylko Niemiec Kevin Woelbert.

Źródło: asinfo.
Wszystkie

Sportbuzz

Dyskusja

0
{{comment.created_datetime}}
(Edytowany)
{{comment.user_score.team_A_name}}
{{comment.user_score.team_A_score}}:{{comment.user_score.team_B_score}}
{{comment.user_score.team_B_name}}
Edytuj (jeszcze przez {{minuteUnit}})
Ranking

Bukmacherzy

Kod rejestracyjny: MEGABONUS

Brak ryzyka na start

Kod rejestracyjny: MEGABONUS530

×
Włącz powiadomienia przeglądarkowe i otrzymuj od nas najważniejsze wiadomości sportowe! Kliknij w poniższą instrukcję i dowiedz się, jak to zrobić.