Ważne
W trakcie
Nadchodzące
Ważne
Koniec
W trakcie
Nadchodzące

Żużel. Stal Gorzów wygrała drugi mecz w sezonie

Stal Gorzów znów rozbiła Betard Spartę i awansowała do finału
Źródło zdjęcia: Crash override83, wikipedia

Truly.work Stal Gorzów pokonała u siebie Betard Spartę Wrocław 48:42 w jedynym piątkowym meczu rozgrywek PGE Ekstraligi.

Podopieczni Stanisława Chomskiego odnieśli w ten sposób drugie zwycięstwo w sezonie i umocnili się na piątej lokacie w tabeli. Zespół z Dolnego Śląska natomiast po trzeciej porażce w bieżących rozgrywkach pozostał na siódmym miejscu w klasyfikacji.

* * * * * *
Kluczowe wyścigi:

Bieg 2: Maksym Drabik prowadził pewnie od startu do mety. Rafał Karczmarz i Mateusz Bartkowiak nie próbowali nawet gonić byłego indywidualnego mistrza świata juniorów. Przemysław Liszka na drugim okrążeniu przedarł się na trzecią lokatę i nie dał już sobie odebrać punktu. 5:7 po dwóch wyścigach.

Bieg 6: Vaclav Milik stoczył porywającą walkę z Bartoszem Zmarzlikiem o zwycięstwo i uczestnik cyklu Grand Prix musiał uznać wyższość Czecha, który po lepszym starcie nie dał się wyprzedzić. Gleb Czugunow wywalczył punkt kosztem Bartkowiaka i po sześciu wyścigach miejscowi przegrywali 17:19.

Bieg 9: Milik i Czugunow lepiej wyszli spod taśmy, ale Szymon Woźniak zdołał minąć na dystansie młodego Rosjanina. Peter Kildemand musiał uznać wyższość wszystkich rywali i straty gorzowian powiększyły się do stanu 25:29.

Bieg 11: Zmarzlik i Kildemand znakomicie rozegrali pierwszy wiraż, zostawiając za swoimi plecami Jakuba Jamroga i niespodziewanie Milika, który wcześniej wygrał indywidualnie dwa wyścigi. Pierwsze podwójne zwycięstwo gospodarzy, którzy po raz pierwszy w tych zawodach objęli prowadzenie 34:32.

Bieg 14: Przemysław Liszka od startu do mety oglądał tylko z tyłu walkę bardziej doświadczonych rywali. Drabik zdołał minąć Woźniaka, ale nieoczekiwanie poza zasięgiem wychowanka częstochowskiego Włókniarza był najszybszy w stawce Kildemand. Stal powiększyła przewagę do stanu 44:40.

Bieg 15: Kontrowersyjne wykluczenie Vaclava Milika po upadku na pierwszym wirażu. Osamotniony w powtórce Tai Woffinden poradził sobie z Andersem Thomsenem, ale Zmarzlik pilnował skutecznie prowadzenia do finiszu. 4:2 na koniec i ostatecznie 48:42.

Zawodnik meczu: Bartosz Zmarzlik. Znakomita dyspozycja reprezentanta Polski dzień przed turniejem w Warszawie. Tylko raz Milik zdołał pokonać wicemistrza świata. Poza tym podopieczny Chomskiego był bezbłędny i potwierdził swoją formę z czwartkowego spotkania w Szwecji, gdzie wywalczył komplet punktów.

* * * * * * *
Truly.work Stal Gorzów - Betard Sparta Wrocław 48:42

Stal: Bartosz Zmarzlik 14 (3,2,3,3,3), Anders Thomsen 10 (1,3,3,2,1), Szymon Woźniak 9 (1,2,2,3,1), Peter Kildemand 8 (2,1,0,2,3), Krzysztof Kasprzak 5 (3,d,1,1), Rafał Karczmarz 2 (2,0,0), Mateusz Bartkowiak 0 (0,0,0).

Sparta: Tai Woffinden 12 (3,2,2,3,2), Maksym Drabik 11 (3,3,2,1,2), Vaclav Milik 6 (0,3,3,0,w), Przemysław Liszka 5 (1,2,2,0), Gleb Czugunow 4 (2,1,1,0), Jakub Jamróg 3 (0,1,1,1), Max Fricke 1 (1,0,0).

Źródło: asinfo.
Wszystkie

Sportbuzz

Dyskusja

0
{{comment.created_datetime}}
(Edytowany)
{{comment.user_score.team_A_name}}
{{comment.user_score.team_A_score}}:{{comment.user_score.team_B_score}}
{{comment.user_score.team_B_name}}
Edytuj (jeszcze przez {{minuteUnit}})
Ranking

Bukmacherzy

Brak ryzyka na start. Szczegóły po kliknięciu w przycisk "SPRAWDŹ".

Kod rejestracyjny: MEGABONUS. Szczegóły po kliknięciu w przycisk "Sprawdź".

Kod rejestracyjny: MEGABONUSPZB. Szczegóły po kliknięciu w przycisk "Sprawdź".

×
Włącz powiadomienia przeglądarkowe i otrzymuj od nas najważniejsze wiadomości sportowe! Kliknij w poniższą instrukcję i dowiedz się, jak to zrobić.