Zwariowany wieczór polskiego napastnika w MLS. Najpierw nie wykorzystał karnego, potem strzelił gola [WIDEO]

Thomas Hilmes, wikipedia
Philadelphia Union rozbiła na wyjeździe DC United 5:1 w niedzielnym spotkaniu rozgrywek Major League Soccer.
Na Audi Field w Waszyngtonie prowadzenie ekipie z Pensylwanii zapewnił już po trzech minutach gry Alejandro Bedoya, który popisał się precyzyjnym uderzeniem z dystansu.
Pięć minut przed przerwą wychodzącego na czystą pozycję Kacpra Przybyłko sfaulował w polu karnym Junior Moreno, który ujrzał czerwoną kartkę. Polak zmarnował "jedenastkę"- kopnął nad poprzeczką.
Jeszcze w doliczonym czasie pierwszej połowy po raz pierwszy do siatki gospodarzy celnie przymierzył Meksykanin Marco Fabian. Siedem minut po zmianie stron zrehabilitował się Przybyłko, który uderzył precyzyjnie w długi róg.
Na dziesiąte w sezonie trafienie Polaka dwie minuty później odpowiedział skutecznie z bliska Francuz Frederick Brillant, ale w końcówce sukces przyjezdnych przypieczętowali jeszcze strzałami z pola karnego Marco Fabian i Fafa Picault.
Dzięki dwunastej wygranej w sezonie drużyna z Pensylwanii umocniła się na czele tabeli Konferencji Wschodniej. Ekipa z Waszyngtonu doznała natomiast siódmej porażki w bieżących rozgrywkach i jest czwarta w tej klasyfikacji.
Kamil Kaczmarek05 Aug 2019 · 08:30