Zwycięski debiut Piotra Świerczewskiego! Sandecja wygrała z kandydatem do awansu do Ekstraklasy

Sandecja Nowy Sącz wygrała ze Stalą Mielec 2:1 w piątkowym meczu 31. kolejki Fortuna 1. Ligi.
Wynik spotkania w 24. minucie otworzył strzałem z rzutu karnego Michal Piter-Bucko. 10 minut później prowadzenie gospodarzy podwyższył Maciej Korzym. Honorowe trafienie dla gości tuż przed przerwą zaliczył Bartosz Nowak.
Dzięki wygranej zespół z Małopolski awansował na 9. pozycję w tabeli. Nad strefą spadkową ma aktualnie dwa punkty przewagi. Dla Sandecji to pierwsza wygrana od pięciu spotkań. Poprowadził ją do tego duet trenerski Piotr Świerczewski - Marcin Jałocha.
Stal pozostała na drugim miejscu w tabeli.
Marcin Karbowski10 Jul 2020 · 20:06