Zwycięski remis Hiszpanów w piłkarskim hicie z Argentyną. "Albicelestes" poza turniejem olimpijskim! [WIDEO]

Reprezentacja Hiszpanii zremisowała w środowym starciu z Argentyną i awansowała do ćwierćfinału Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Dość niespodziewanie drugie miejsce w grupie C zajęli Egipcjanie.
W turnieju piłkarskim już w pierwszej kolejce sypnęło niespodziankami. Ekipa z Półwyspu Iberyjskiego nie znalazła recepty na Egipt, a Argentyńczycy przegrali z Australią.
To spowodowało, że dla obu reprezentacji środowe spotkanie było w zasadzie meczem o wszystko. Jak można było się spodziewać, to zawodnicy z Europy od początku mieli inicjatywę, choć pierwsza część spotkania była stosunkowo wyrównana.
Przez długi czas nie przekładało się to jednak na gole. Zmieniło się to dopiero w drugiej połowie. "La Roja" coraz częściej napierała, a w 66. minucie przyniosło to efekt w postaci gola.
Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska Dani Olmo zgrał futbolówkę do Mikela Merino, a ten strzałem z pierwszej piłki pokonał argentyńskiego bramkarza.
Po tym golu "Albicelestes" ruszyli do ataku. W 87. minucie zdołali wyrównać. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego na listę strzelców wpisał się Tomas Belmonte.
Remis 1:1 nie wystarczył jednak Argentyńczykom do awansu. Hiszpanie wygrali zmagania w grupie C, lecz piłkarze z Ameryki Południowej zajęli dopiero trzecie miejsce.
Niespodziewanie na drugiej lokacie wylądowali Egipcjanie. Piłkarze z Afryki okazali się lepsi w równolegle rozgrywanym spotkaniu z Australią.
Wygrali 2:0 po bramkach Ahmeda Rayana oraz Ammara Hamdy'ego. I choć Egipcjanie przegrali bezpośrednie starcie z Argentyną, to dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu znaleźli się w ćwierćfinale.