Zwycięstwa FC Salzburg i Olympique Marsylia

ninopavisic/Shutterstock
Konyaspor przegrał przed własną publicznością z FC Salzburg 0:2 (0:1) w meczu trzeciej kolejki grupy I rozgrywek Ligi Europy.
Na Konya Buyuksehir Belediye Stadium prowadzenie przyjezdnym zapewnił już po pięciu minutach gry Fredrik Gulbrandsen. Dziesięć minut przed końcem zwycięstwo przypieczętował Izraelczyk Munas Dabbur.
Dzięki drugiej wygranej zespół z Austrii umocnił się na prowadzeniu w tabeli tej grupy. Na drugim miejscu jest Olympique Marsylia. Zespół z Prowansji w swoim trzecim meczu fazy grupowej pokonał Vitorię Guimaraes 2:1 (1:1).
Drużyna z Portugalii doznała w ten sposób drugiej z rzędu porażki i nadal zamyka klasyfikację. Na trzeciej pozycji pozostała z kolei ekipa z Azji Mniejszej, który także na swoim koncie ma już dwie porażki.