Zwycięstwa Feyenoordu i Go Ahead Eagles

mr3002/Shutterstock
Feyenoord Rotterdam pokonał u siebie FC Groningen 2:0 (1:0) w najciekawiej zapowiadającym się sobotnim spotkaniu 22. kolejki holenderskiej Eredivisie.

Na De Kuip obie bramki dla gospodarzy zdobył uderzeniami z pola karnego Jens Toornstra, który najpierw wykorzystał precyzyjne dogranie od Stevena Berghuisa, a następnie kapitalne zagranie piętą Jan-Arie van der Heijdena.

Dzięki osiemnastej wygranej w sezonie zespół z portowego miasta umocnił się na prowadzeniu w tabeli. Drużyna z Fryzji, która kończyła zawody w osłabieniu, doznała natomiast ósmej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostała na ósmej pozycji.

Na ostatnie miejsce w tabeli spadło ADO Den Haag. Stołeczne "Bociany" uległy na De Adelaarshorst w Deventer miejscowym Go Ahead Eagles 1:3.

Dwie bramki dla podopiecznych Hansa de Koninga, którzy przesunęli się na czternastą lokatę, zdobył Sam Hendriks. Trzy minuty przed końcem kontaktowego gola zdobył z rzutu karnego Nasser El Khayati, ale na więcej grający już wtedy w osłabieniu zespół z Hagi nie było już stać. Sukces miejscowych przypieczętował jeszcze w ostatniej minucie Austriak Marcel Ritzmaier.