Zwycięstwa Juventusu i Napoli. Cały mecz Szczęsnego, grali Milik i Zieliński

MediaPictures.pl/Shutterstock
Juventus pokonał u siebie Fiorentinę 1:0 w środowym meczu 5. kolejki włoskiej Serie A. Całe spotkanie w barwach "Bianconerich" rozegrał Wojciech Szczęsny.
Do przerwy w Turynie bramki nie padły. Na początku drugiej połowy wynik otworzył Mario Mandzukić. W 66. minucie sędzia pokazał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną, kartkę dla Milana Bdaleja i goście musieli grać od tego momentu w "10". Wynik jednak nie uległ już zmianie.
Swój mecz wygrało także SSC Napoli, które pokonało na wyjeździe Lazio Rzym 4:1. Od 72. minuty w drużynie gości grał Piotr Zieliński, a od 81. minuty Arkadiusz Milik. Podopieczni Maurizio Sarriego przegrywali po trzech kwadransach 0:1, ale w drugiej odsłonie zdobyli aż cztery bramki.
W pierwszym składzie Sampdorii zagrali Bartosz Bereszyński oraz Karol Linetty. Ten drugi został zmieniony w doliczonym czasie gry. Natomiast Dawid Kownacki całe spotkanie spędził wśród rezerwowych. Zespół z Genui zremisował na wyjeździe z Hellas Werona 0:0. Natomiast SPAL 2013, z Bartoszem Salamonem w składzie, przegrał na wyjeździe z AC Milan 0:2.
Liderem tabeli jest SSC Napoli z kompletem 15 punktów. Taki sam dorobek ma drugi Juventus Turyn. Trzeci jest Inter Mediolan, mający dwa "oczka" mniej.
*****

Wyniki środowych meczów 5. kolejki Serie A rozegranych o godzinie 20.45:
Juventus - Fiorentina 1:0 (1:0)

Bramka: Mandzukić 53.

Czerwona kartka: Badelj 66 - za drugą żółtą (Fiorentina)
AC Milan - SPAL 2013 2:0 (1:0)

Bramki: Rodriguez 26 (rzut karny), Kessie 61 (rzut karny).
Atalanta Bergamo - FC Crotone 5:1 (3:0)

Bramki: Petagna 5, Caldara 25, Ilicić 38, Gomez 63, 74 (rzut karny) - Tumminello 70.
Cagliari Calcio - US Sassuolo 0:1 (0:0)

Bramka: Matri 60 (rzut karny).

Rzut karny niewykorzystany: Matri 31 (US Sassuolo).
Genoa CFC - Chievo Werona 1:1 (0:0)

Bramki: Laxalt 62 - Gamberini 73.
Lazio Rzym - SSC Napoli 1:4 (1:0)

Bramki: De Vrij 30 - Koulibaly 54, Callejon 56, Mertens 59, Jorginho 90+1 (rzut karny).
Udinese Calcio - Torino FC 2:3 (0:2)

Bramki: De Paul 48 (rzut karny), Lasagna 75 - Belotti 9, Halfredsson 30 (sam.), Ljajić 67.
Hellas Werona - Sampdoria Genua 0:0