Zwycięstwo Aarhus GF, Kamil Grabara wpuścił jedną bramkę

Dziurek/Shutterstock
Drużyna Aarhus GF wygrała u siebie z Sonderjyske 2:1 (1:1) w meczu 30. kolejki duńskiej Superligi. W barwach gospodarzy całe spotkanie rozegrał Kamil Grabara.
Polskiego golkipera pokonał w 20. minucie Christian Jakobsen strzałem z pola karnego. Było to wyrównujące trafienie, ponieważ chwilę wcześniej gola dla Aarhus strzelił głową Casper Hojer Nielsen.
Remis utrzymywał się niemal do końca spotkania. Decydującą bramkę dla gospodarzy zdobył w 90. minucie Mustapha Bundu. Napastnik z Sierra Leone zdecydował się na indywidualną akcję, którą zakończył skutecznie w sytuacji sam na sam.
Goście grali wówczas już w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Marcela Romera.
Całe spotkanie w drużynie z Ceres Park rozegrał Kamil Grabara. Dla polskiego bramkarza był to dziesiąty występ w tym sezonie.
Oba zespoły rywalizują w grupie spadkowej. Aarhus GF jest na pierwszym miejscu w tym zestawieniu z dorobkiem 41 punktów. Drużyna Sonderjyske zajmuje natomiast pozycję trzecią, oznaczającą spadek, ma na koncie 29 punktów.
Jakub Kreśliński18 Apr 2019 · 14:51