Zwycięstwo Austrii, porażka Irlandii - towarzysko przed Euro

Herbert Kratky / Shutterstock.com
Irlandia przegrała u siebie z Białorusią 1:2 (0:1) w towarzyskim spotkaniu rozegranym we wtorek w Cork. Z kolei reprezentacja Austrii pokonała w meczu towarzyskim Maltę 2:1 (2:0).

Spotkanie pomiędzy Austrią a Maltą odbyło się na Worthersee Stadion w Klagenfurcie. Na co dzień występuje tam austriacka drużyna FC Karnten. Na listę strzelców po stronie podopiecznych Marcela Kollera wpisywali się odpowiednio w 4. minucie Marko Arnautović oraz w 18. minucie Alessandro Schopf. Natomiast honorowego w ostatecznym rozrachunku gola dla przyjezdnych zaliczył David Alaba, który tuż przed końcem starcia niefortunnie skierował piłkę do własnej siatki.

Austriacy swój pierwszy mecz na Euro 2016 rozegrają 14 czerwca w Bordeaux z Węgrami. Następnie zmierzą się w Paryżu z Portugalią (18 czerwca). Rywalizację grupową zakończą natomiast w Saint-Denis, gdzie 22 czerwca zagrają z Islandią.