Zwycięstwo BVB w meczu z Union Berlin, grał Gikiewicz

charnsitr / shutterstock.com
Borussia Dortmund pokonała u siebie 1. FC Union Berlin 3:2 (2:2,1:0) w środowym meczu 1/16 finału rozgrywek o Puchar Niemiec.
Na Signal-Iduna-Park całe zawody między słupkami gości zaliczył Rafał Gikiewicz. Polskiego bramkarza jako pierwszy zaskoczył z bliska pięć minut przed przerwą Amerykanin Christian Pulisic.
Osiemnaście minut po zmianie stron wyrównał w sytuacji sam na sam Sebastian Polter, ale dziesięć minut później skutecznie odpowiedział Maximilian Philipp, który popisał się świetnym uderzeniem z narożnika pola karnego.
Nie był to jednak koniec emocji. Dwie minuty przed upływem regulaminowego czasu gry Polter precyzyjnie przymierzył głową, po raz drugi wpisując się na listę strzelców, a zarazem doprowadzając do dogrywki. Dopiero w jej ostatniej minucie podyktowany rzut karny zamienił na gola Marco Reus, przesądzając o awansie "Die Schwarzgelben".