Zwycięstwo Dinama Zagrzeb, bramka Damiana Kądziora na inaugurację sezonu

Dziurek/Shutterstock
Damian Kądzior strzelił gola w pierwszej kolejce chorwackiej ekstraklasy. Jego Dinamo Zagrzeb wygrało u siebie z Lokomotiwem Zagrzeb 3:0 (2:0).
Polski pomocnik wpisał się na listę strzelców w 17. minucie. Wcześniej rzut karny zmarnował jego klubowy kolega Izet Hajrović. Jedenastki nie wykorzystali też goście, pomylił się Myrto Uzuni.
Dinamo drugiego strzeliło tuż przed przerwą za sprawą Mislava Orsicia. Rezultat spotkania ustalił w 85. minucie Bruno Petković.
Damian Kądzior rozegrał cały mecz. W obu zespołach było kilku zawodników, znanych z polskich boiskach. Na ławce rezerwowych gospodarzy siedział Mario Situm, były gracz Lecha Poznań. W barwach gości zagrał Oliver Petrak, który niedawno był piłkarzem Korony Kielce.