Zwycięstwo drużyny Łukasza Szukały

Istanbul Basaksehir przegrał przed własną publicznością z Osmanlisporem FK 2:3 (1:2) w sobotnim meczu 25. kolejki tureckiej Super Lig. Pełne 90 minut w barwach gości rozegrał Łukasz Szukała.

Jednym z bohaterów tego spotkania był Aminu Umar, który zdobył dwie bramki i zanotował asystę. 21-letni Nigeryjczyk wpisał się na listę strzelców w 20. i 38. minucie gry. Trzeciego gola dla gości zaliczył Papa Ndiaye. Dla gospodarzy trafiali Mehmet Batdal oraz Edin Visca.

Warto zaznaczyć, że miejscowi nie wykorzystali swojej okazji na uzyskanie korzystnego rezultatu. W 46. minucie rzutu karnego nie wykorzystał bowiem Emre Belozoglu.

Osmanlispor FK zajmuje aktualnie ósme miejsce w tabeli ligi tureckiej. Drużyna Łukasza Szukały ma na swoim koncie 36 punktów, z kolei Istanbul Basaksehir zdobył do tej pory 40 "oczek" i znajduje się na czwartej pozycji.