Zwycięstwo Dynama Kijów. Tomasz Kędziora zagrał cały mecz

Oleksandr Osipov / shutterstock.com
Dynamo Kijów pokonało na wyjeździe Olimpik Donieck 2:1 w meczu 22. kolejki ukraińskiej Premier Lihi. W zespole gości 90 minut rozegrał Tomasz Kędziora.
Bohaterem stołecznej drużyny był Viktor Tsygankov, który w 13. minucie wyprowadził Dynamo na prowadzenie, a w 39. minucie asystował przy bramce Nazariya Rusyna.
W międzyczasie gospodarze również strzelili gola, a na listę strzelców wpisał się Oleksiy Gai. Ostatecznie zespół z Kijowa wygrał 2:1 i zanotował szesnastą wygraną w sezonie.
W barwach gości całe spotkanie rozegrał Tomasz Kędziora, który otrzymał powołanie od Jerzego Brzęczka na mecze eliminacji Euro 2020 z Austrią i Łotwą.
W tabeli ukraińskiej ekstraklasy Dynamo jest wiceliderem z dorobkiem 50 punktów. Do prowadzącego Szachtara Donieck traci siedem "oczek".
Olimpik Donieck jest dziesiąty, mając na koncie 21 punktów.
Kamil Kaczmarek17 Mar 2019 · 21:54