Zwycięstwo Espanyolu w derbach Katalonii

EFECREATA / shutterstock.com
Girona FC przegrał u siebie z Espanyolem Barcelona 0:2 w pierwszym niedzielnym meczu 34. kolejki hiszpańskiej La Liga. Oba gole strzelił Gerard Moreno.
Goście objęli prowadzenie tuż przed przerwą. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, Moreno przyjął piłkę w polu karnym i strzałem prawą nogą przy dalszym słupku pokonał bramkarza rywali. Ten sam zawodnik ustalił rezultat na początku drugiej połowy, wykorzystując sytuację sam na sam z golkiperem gospodarzy.
Po tej porażce podopieczni Pablo Machina zajmują dziewiąte miejsce w tabeli ze zdobytymi 47 punktami. W następnej kolejce zmierzą się na wyjeździe z Getafe.
Natomiast zespół prowadzony przez Davida Gallego plasuje się na 15. pozycji, mając na swoim koncie 39 „oczek”. Jego kolejnym rywalem będzie UD Las Palmas.