Zwycięstwo i awans Stade Rennais w Pucharze Francji

Review News / Shutterstock
Piłkarze Stade Rennais pokonali na wyjeździe czwartoligowe ASM Belfort 3:0 (1:0) w meczu 1/4 finału Pucharu Francji i awansowali do kolejnego etapu rozgrywek.
Na Stade Auguste Bonal przyjezdni objęli prowadzenie w 23. minucie spotkania. Wówczas na listę strzelców wpisał się Raphinha, a przy jego trafieniu asystował Romain del Castillo.
Przewaga gości powiększyła się w 71. minucie, kiedy sędzia podyktował rzut karny. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł M'Baye Niang i pewnym uderzeniem zamienił karnego na gola. Wynik starcia na 3:0, już w doliczonym czasie gry ustalił Theoson Siebatcheu.
Zespół z Bretanii jako pierwszy zameldował się w 1/2 finału Pucharu Francji. Kolejne mecze ćwierćfinałowe zostaną rozegrane 12 i 13 lutego.